24.4 C
Bilecik
27 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik HaberBaşkan Şahin Emekli Öğretmenleri Ağırladı

Başkan Şahin Emekli Öğretmenleri Ağırladı

Belediye Başkanımız Semih Şahin ve eşi Serpil Şahin, düzenlenen akşam yemeğinde emekli öğretmenler ile bir araya geldi.

 Başkan Şahin Emekli Öğretmenleri Ağırladı; Başkan Şahin Emekli Öğretmenleri Ağırladı; Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen programda emekli öğretmenler bir araya gelerek, anılarını paylaştı.    Eşi Serpil Şahin ile birlikte emekli öğretmenleri kapıda karşılayan Başkan Şahin, emekli öğretmenlerin Öğretmenler Gününü kutladı.

Başkan Şahin; Öğretmenlik Bütün Mesleklerden Üstündür

   Programda konuşan Belediye Başkanımız Semih Şahin, öğretmenlik mesleğinin kutsallığına değinerek, şunları kaydetti:

   ‘’Öncelikle Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden bütün öğretmenlerimizi rahmet ve şükran ile anıyorum. Hayatta ve görevi başında olan bütün öğretmenlerimize sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum. Bu anlamlı gün dolayısıyla sizlerle bir arada olduğumuz için çok mutluyum. Aslında ben de bir öğretmenin ve eğitimciyim. Öğretmenlik, belediye başkanlığında da, milletvekilliği ve bakanlıktan da başbakanlık ve cumhurbaşkanlığından da çok daha değerli bir meslektir. Çünkü sizler yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızı yetiştiriyorsunuz. Sizinle birlikte kutladığımız bu tür günler bizim için çok önemli ve güç aldığımız günlerdir. Emekli öğretmenler bana göre şehrimiz için en önemli kişilerdir. Başöğretmen Atatürk de ‘’Milletleri kurtaracak olanlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir” diyerek öğretmenlerin toplumdaki yeri ve önemine değinmiştir’’ ifadelerini kullandı.

Emekli Öğretmenler Anılarını Anlattı

   Duygusal ve güzel anların yaşandığı programda emekli öğretmenler meslek hayatlarında yaşamış oldukları anıları anlattı.

Hazırlanan anı defterine, günün anlam ve önemine binaen duygu ve düşüncelerini yazan öğretmenler, hatıra fotoğrafları çektirdi.

Düzenlenen programdan duydukları memnuniyeti ifade eden öğretmenler, Başkan Şahin, eşi Serpil Şahin ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

Belediye Başkan yardımcıları, birim müdürleri ve belediye çalışanlarının da katıldığı etkinlik, Belediye Başkanı Şahin ve eşi Serpil Şahin’in konuklarını kapıda uğurlamasıyla sona erdi. Başkan Şahin Emekli Öğretmenleri Ağırladı – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar