21 C
Bilecik
28 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik HaberBaşkan Münür Şahin İlçe Nüfus Müdürü'nü Göreve Davet Etti

Başkan Münür Şahin İlçe Nüfus Müdürü’nü Göreve Davet Etti

Başkan Münür Şahin İlçe Nüfus Müdürü’nü Göreve Davet Etti; Osmaneli’de yaşayan ancak ikametgahını ilçemize almayan en az 3000 kişi var. Görevini yapmayan, vatandaşa zorluk çıkaran Osmaneli nüfus müdürünü kınıyor, göreve davet ediyoruz.

Yıl sonu nüfus sayımı tüm il ve ilçelerimiz için çok önemli Belediyelerimizin İller Bankasından gelen gelirleri direk nüfus sayısına bağlı. Yine ilçemize atanacak Emniyet mensubu; gelecek doktor, öğretmen; Jandarma,projelerden alacağı destek; sağlık ve eğitim yatırımları MYO na açılacak bölümler vb kısaca ilçemizi ileriye götürecek bir çok konu nüfus sayımına bağlı.

Osmaneli de ikamet ettiği halde Osmaneli nüfusunun da görünmeyen MYO öğrencileri; büyük oranda Osmaneli’de oturmasına rağmen ikametgahını köylerde gösterenler; eğitim nedeniyle ikametgahlarını dışarıda gösterenler, şirketlerimizde çalışan bir kısım personel v.b bir çok kişinin ilçemiz nüfusunda görünmüyor.

İlçemiz nüfusunun gerçek olarak görünmesi için değerli Kaymakamımız Naif Yavuz ile Belediye Başkanımız Münür Şahin üç ay önce tüm öğrenci yurtları; otel,pansiyon sahipleriyle bir araya gelerek Osmaneli de yaşayan herkesin ikametgahların ilçemizde göstermesi için toplantı gerçekleştirmişlerdi.

Yine kaymakamımız ve belediye kamu ve belediye başkanımız şirketlerle, muhtarlarla, kamu ve özel sektör yöneticileri ile bir araya gelerek Osmaneli de yaşayan herkesin ikametgahını ilçemizde göstermeleri için bilgilendirilmişlerdi.

Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızın yürüttüğü bu çalışmalar etkisini göstermiş ve ikametgahların Osmaneli’ye taşınması için ilçemize yaşayanlardan destek sağlanmıştı. Nüfus Müdürümüz konu hakkında bilgilendirilmiş ve onun tarif ettiği şekilde yurtlarda kalan öğrenciler için listeler hazırlanarak Nüfus Müdürümüze sunulmuştu. Yine bir çok duyarlı vatandaşımız ikametgahlarını Osmaneli ye almak için gönül rızası ile nüfus idaresine müracaat etmişlerdi.

Ancak anlamadığımız bir sebepten Osmaneli Nüfus Müdürü görevini yapmayarak ve görevini kötüye kullanarak ikametgah için başvuran vatandaşlarımıza; öğrencilere adeta hakaret ederek ikametgahlarını Osmaneli’ye almalarının şart olmadığını söyleyerek onları para cezasıyla da tehdit ederek görevini kötüye kullandı. Osmaneli Nüfus Müdürü görevini kötüye kullanmaya da devam ederek ikametgah konusunda işlem yapmamaya direnmektedir.

Mesai saatlerini aşağıda halkın taleplerini yerine getirmek zorunda olmasına rağmen; Nüfus Müdürü yıl sonu da olmasını bahane ederek Osmaneli’ye zarar vermektedir.

Bir Nüfus Müdürü adeta herkese meydan okuyarak böyle bir direnişi maalesef sürdürmektedir. Zaten Maks uygulamaları nedeniyle nüfus kayıpları olan ilçemiz. İkametgahları Osmaneli de olduğu halde ikametgahlarını ilçemize Nüfus Müdürünün; keyfi uygulamaları ve tehditleri ile aldıramayan vatandaşlarımız nedeniyle Osmaneli de büyük sorun yaşanmaktadır.

Kanun ve yönetmelik dinlemeyen, kafasına göre takılan; bir dediği bir dediğine uymayan, vatandaşları tehdit eden Osmaneli Nüfus Müdürü nedeniyle; Osmaneli gerçek nüfusunun en az 2.500-3.000 kişi altında etkileneceği kesindir.

Osmaneli’ye adeta ihanet eden Osmaneli Nüfus Müdürünü göreve davet ediyoruz. Kendisi hakkında her türlü yasal hakları ilçemiz adına kullanacağımızın bilinmesini isteriz. Osmaneli’de kaybedilecek eğitim, sağlık, hizmet, finans vb konulardan Osmaneli Nüfus Müdürü vicdanen, dinen vebal altında olacaktır. Osmaneli halkı kendisine ihanet eden Nüfus Müdürünü affetmeyecektir.

Konuya duyarlılığı ve Osmaneli de gerçek nüfusun belirlenmesinde titiz çalışmaları için değerli kaymakamımız Naif Yavuz’a teşekkür ediyor. Ard niyetle, hareket eden İlçe Nüfus Müdürü hakkında gereken işlemi yapacağına inanıyoruz. Başkan Münür Şahin İlçe Nüfus Müdürü’nü Göreve Davet Etti – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar