5.8 C
Bilecik
21 Ekim 2021
Ana Sayfaİlçe HaberBozüyükBaşkan Bakkalcıoğlu'nun Mevlid Kandili Kutlaması

Başkan Bakkalcıoğlu’nun Mevlid Kandili Kutlaması

Başkan Bakkalcıoğlu’nun Mevlid Kandili Kutlaması; Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, Mevlid Kandili dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Mesajında Hz. Muhammet’in (S.A.V) doğduğu gün olan Mevlid Kandili’nin, başta Müslüman âlemi olmak üzere tüm insanlık için hayırlı ve güzel bir gün olduğunu belirten Başkan Bakkalcıoğlu “Bütün insanlığa rahmet elçisi olarak gönderilen ve insanların en hayırlısı olan Peygamber Efendimizin yeryüzünü şereflendirmeleri insanlık tarihinin en müstesna hadiselerinden biridir.

Peygamber Efendimiz, insanların yoldan çıktığı, bazı ailelerin kız çocuklarını diri diri toprağa gömdükleri, doğru ile yanlışı, iyi ile kötüyü ayırt edemez duruma geldiği bir dönem olan cahiliye döneminde, âlemlere rahmet olarak gönderilmiştir.

Sevgili peygamberimiz ve kendisine indirilen yüce dinimizin kitabı Kuran’ı Kerim asırlar öncesinden günümüze ışık tutmaktadır. Peygamber efendimiz, iyilik ve güzelliğin müjdecisi olmuş, yeryüzünde güzel ahlakın, adalet ve faziletin timsali olmuş, barışın huzurun, hayır ve esenliğin yeryüzünde tesis edilmesini sağlamıştır.

Mübarek Mevlid Kandili’nin tüm dünyanın peygamberimiz Hz. Muhammet efendimizi daha iyi anlamasına vesile olmasını diler, başta Bozüyüklü hemşerilerim olmak üzere tüm İslam âleminin Mevlit Kandilini kutlarım” dedi. Başkan Bakkalcıoğlu’nun Mevlid Kandili Kutlaması – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar