Bakkalcıoğlundan kadına yönelik şiddete mesaj; Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ dolayısıyla mesaj yayınladı.

Bakkalcıoğlundan kadına yönelik şiddete mesaj
Başkan Bakkalcıoğlu ’25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Mesajı

Mesajında kadına yönelik şiddetin bir insanlık suçu olduğunu belirten Başkan Bakkalcıoğlu “Ülkemizde toplumsal yaşamın her kademesinde haklarını dile getiren, yaşamın içinde eşit olarak var olma mücadelesi verirken tecavüz, şiddet, istismar ve ölüm ile yok edilen hayatlar içimizi yakıyor.

2016 yılında 301, 2017 yılında 350, 2018 yılında ise 281 kadın cinayete kurban gitti. Kadına yönelik şiddet; insanlık onurunun ayaklar altına alınması, erdemin, faziletin, hoşgörünün ve insanlığın insafsızca katledilmesi demektir.

Kadına yönelik şiddet; karakter yoksunluğudur, akıl, beyin ve de zihin noksanlığıdır. Kadın annedir, evlattır, kardeştir, eştir, sevgilidir, arkadaştır.

Kadın, her şeyden önce bir insandır ve ona hak ettiği değer verilmelidir. Kadına yönelik şiddetin önlenmesi, ayrımcılığın ortadan kaldırılması için çok yönlü politikalar üretmemiz ve bu mücadelenin toplumun tüm kesimleri tarafından üstlenilmesi gerekiyor.

Kadına yönelik şiddete karşı hep birlikte mücadele ederek, bu şiddetin önüne geçmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde yaşama hakkı elinden alınmış tüm kadınları saygıyla anıyorum. Bakkalcıoğlundan kadına yönelik şiddete mesaj – Bilecik Dostları Haber

Kadına yönelik şiddet; karakter yoksunluğudur, akıl, beyin ve de zihin noksanlığıdır. Kadın annedir, evlattır, kardeştir, eştir, sevgilidir, arkadaştır.