11.7 C
Bilecik
28 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik HaberBaşarıya Engel Yoktur Paneli

Başarıya Engel Yoktur Paneli

Başarıya Engel Yoktur Paneli; Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında ‘Başarıya Engel Yoktur’ konulu bir panel düzenledi.


İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’ndaki panele Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, Belediye Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı, Bilecik Belediyesi Proje Geliştirme ve Eğitim Birim Koordinatörü Sema İnci, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Sosyal Çalışmacı Zeynep Acar, Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Yücel Uğurlu, Bilecik Engelsiz Yarınlar Derneği (BİEYDER) Başkanı Aslıhan Volkan ve Bilecikspor Kulübü Başkanı Aydın Avcı ile öğrenciler katıldı.

Konferansta konuşma yapan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş her sağlıklı bireyin yarının birer engelli adayı olduğuna değinerek, “Üniversitemizde güncel rakamlarla 8 işitme, 20 ortopedik, 15 görme, 3 dil ve konuşma bozukluğu, 19 süreğen hastalıklar olmak üzere toplam 65 engelli öğrencimiz var. Üniversitemiz bu konuya ciddi bir hassasiyetle eğiliyor. Üniversite bünyesinde hayata geçirilen sosyal sorumluluk projeleri ile önemli çalışmalara imza attık ve atmaya devam ediyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Bilecik Belediyesi Proje Geliştirme ve Eğitim Birim Koordinatörü Sema İnci ise panel hakkında yaptığı değerlendirmede, ‘’Üniversite organizasyonunda düzenlenen panelde bizler de Başkan Yardımcımız Melek Mızrak Subaşı ile birlikte katılarak, öğrencilerimiz ve dezavantajlı arkadaşlarımızla bir araya geldik. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde birçok konuda farkındalık oluşturmak amacıyla kimi konuşmacılar bilgilerini aktardı kimileri de tecrübe ve anılarını paylaştı. Programın düzenlenmesinde emeği olan bütün paydaşlara teşekkür ediyorum’’ dedi.

Bilecik Belediyesi Proje Geliştirme ve Eğitim Birim Koordinatörü Sema İnci, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Sosyal Çalışmacı Zeynep Acar, Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Yücel Uğurlu, Bilecik Engelsiz Yarınlar Derneği (BİEYDER) Başkanı Aslıhan Volkan ve Bilecikspor Kulübü Başkanı Aydın Avcı’nın günün anlam ve önemine binaen konuşma yaptığı panel sonunda Rektör Prof. Dr. İbrahim Taş tarafından konuşmacılara teşekkür belgesi takdim edilmesiyle program sona erdi. Başarıya Engel Yoktur Paneli – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar