21 C
Bilecik
28 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik HaberBakın O Doktor Bilecik İçin Ne demiş?

Bakın O Doktor Bilecik İçin Ne demiş?

Bakın O Doktor Bilecik İçin Ne demiş?; Nermin Çetinkaya Hacettepe Tıpta bilim öğrendim diyerek başlamış sözlerine Bilecik İlimiz’de yaptığı görevi süresince Tüm Bileciklilerin sevgisini kazanmış ve geçtiğimiz günlerde Bilecik Adına yapılan Bilecik Büyükşehir değil haberi üzerine bakın neler söylemiş.

Bilecik’te Hayatı Öğrendim

İlk geldim, dispanserin merdivenlerinde Röntgen Teknisyeni Nazif bavulumu elimden aldı, Gölpazarı Verem sorumlum Sevgili Bedri Ay ve dünya iyisi eşi Şaheste Ay beni, annemi, babamı evinde günlerce misafir etti, hamamın arkasında Sevgili Perihan Boluluoğlu’nun evinde yatar uyurdum, Yeniköyden Fehmi ve Fatma Durgut en güzel kavun ve kirazları getirirlerdi bana, Çerkeşliden Yusuf Ağa da öyle.

En güzel Narları İnhisarda, en güzel domatesleri Çaltıda yedim.

Söğütte Ahmet Alperin ve eşinin konuğu oldum, İnhisarda Rabia hanımın evinde gece yarıları Doktor Jivagoyu izledim. Sevgili Femriye hanım, Şaheste hanım anneme prenses gibi arkadaşlık ettiler, Eczacı Tülay, Erkan, Ertuğrul, Sevgili Mediha Beler’in evinde sabah ezan okunana kadar otururdum, çok yemeklerini yedim. Mehmet, Fatma Yücel sanki ikinci evimdi.

Annem muayenehanede tüm hastalara SEVEREK öğle yemeği ikram ederdi. Gece yarısı Küre köyünde acıktım deyip kapısını çalıp gittiğim evde dut yaprakları yiyen tırtıllarla birlikte zeytin ekmek yedim ben. Hangi “BÜYÜK VİLAYET” bu kadar misafirperverdir ki!

KİMSE BILECİKLE ALAY EDEMEZ, KİMSENİN HADDİNE DEĞİLDİR. Bakın O Doktor Bilecik İçin Ne demiş?Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar