21 C
Bilecik
28 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik HaberBilecik YaşamAskerlere Yangın Eğitimi

Askerlere Yangın Eğitimi

Askerlere Yangın Eğitimi; Bozüyük Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, Bozüyük Mühimmat Depo Komutanlığı’nda görevli askerlere yangın eğitimi verdi.

İtfaiye Müdürlüğü personeli tarafından vatani görevini Bozüyük Mühimmat Depo Komutanlığı’nda yapmakta olan 6 askere yangın ve acil durumlara müdahale eğitimi verildi.

Eğitime katılan askerler, deneyimli itfaiyeciler tarafından bilgilendirilerek yangın türlerine göre yapılacak müdahaleler hakkında eğitim aldı.

Askerlere, yangına yaklaşma, müdahale türleri, çıkış ve oluşum şekillerine göre yangında yapılması gerekenler ile ilgili ayrıntılı bilgi verilirken yangına müdahalede en önemli unsurun güvenlik olduğu vurgulandı. Eğitim çalışmasının uygulamalı eğitim bölümünde ise askerler yangın söndürme hortumunu kullanarak pratik yaptı.

Komutanlıkta görevli 6 asker Bozüyük Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Ekiplerinden ilk olarak teorik bilgileri alırken, ardından uygulamalı eğitim ile aldıkları bilgileri pekiştirdiler. Olası bir yangın durumunda yapılması gerekenleri ayrıntılı olarak anlatan ekipler, askerlere müdahale yöntemleri ve izlenilmesi gereken yol konusunda gerekli talimatları aktardılar. – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar