Amatör Yorumcu ilk yazısıyla aramıza katıldı; Değerli Bilecik dostları Bu sayfada kendimce Bilecik de amatör futbol maçları başta olmak üzere, tüm spor olaylarının yorumlarını yapmaya çalışacağım. Bilecik’teki belki de ilk Spor yorumcusu vasfını bana sağlayan Ümit arkadaşıma teşekkür ediyorum.

Buradaki yorumlarıma spora dair eleştirilerimi kimseyi kırmadan, objektif olarak ve herkese eşit mesafede yapmayı düşünüyorum. Sizlere her hafta salı günleri amatör futbol maçları ve takımların durumları başta olmak üzere Bilecikteki spor olaylarından bahsedeceğim.

BİLECİK’TE Kİ AMATÖR FUTBOL

Gelelim Bilecik’teki amatör futbola… Bilecik’te amatör futbol Vitraspor ve diğerleri olarak sınıflandırılabilir. Vitraspor yaklaşık 5-6 senedir BAL (Bölgesel Amatör Lig) Ligi’nde. Sadece 1 sene küme düştüler ve o sene şampiyon olan il özel idarespor BAL Ligi’nde mücadele etti. Puan alamadan Tabiri caizse yere çakıldı.

Sebebi ise İl Özel idarespor’a o sene Kimse sahip çıkmamış ve kendi imkanları ile yada kendi imkansızlıkları ile küme düşmeleridir. Son 3 yılda 2 kere Osmaneli Belediyespor ve bir kere Bilecik spor şampiyon oldu. Fakat play-out maçlarında vitraspor onlar ekarte etti ve bal ligine devam etti.

Yani sonuç olarak Bilecik, Osmaneli Belediye ve Bayırköy gibi takımlar Bal Ligi istiyorlarsa şu andaki Birinci Amatör Küme şampiyonluğu için değil playout da Vitra sporu yenecek güçte takım yapmalılar.

Bu da tamamen bütçe yapısı ile alakalı. Yarınki yazımda Bilecik’teki bu senenin amatör küme takımların durumlarını ve maçlarının yorumlarını size anlatmaya çalışacağım. Selam ve saygılarımla… Amatör Yorumcu
Amatör Yorumcu ilk yazısıyla aramıza katıldı – Bilecik Dostları Haber

29 Ekim Salı Günü Amatör Yorumcunun yeni yorumu için sayfayı izlemeye devam edelim.