Amatör Yorumcu Futbol’da çok önemli hafta; Merhaba değerli Amatör Yorumcu Takipçileri ve sporseverler Bu hafta Tekrar beraberiz. Bu haftaki maç değerlendirmelerini ve program tablosunu dilimiz döndüğünce değerlendirmeye çalışacağız.

Bu hafta Ligin gidişatı açısından 3 tane maç çok önemliydi.

Pazaryeri – Gölpazarı Spor, içköy – Bilecik Spor ve Bayırköy -Söğüt spor maçları. Cumartesi günkü maçta İçköy sahasında Bileciksporu 1-0 uzatmada attığı golle yendi. 90 dakika boyunca Bilecikspor üstün bir oyun sergiledi.

İçköyün ara ara kontra ataklarla gol bulma çalışmaları oldu. Son dakikada kontra atak yakalayan içköy Bilecikspor’lu kalecinin yüzde yüzlük bir pozisyon hatasıyla golünü attı ve kendisi için altın değerinde bir 3 puan kazandı. Gölpazarı spor pazar günkü maçta deplasmanda pazar yerini 4-0 yenerek kendileri için önemli bir galibiyet aldı ve 9 da 8 yaptı. Bayırköyspor ise 2-0 mağlup düştüğü maçtan 3 gol atarak 3-2 Galip gelmesini bildi. Bayırköy Spor’daki defans hataları göze çarptı.

Ligin geneline baktığımızda önceki senelerde gerçekleşen liglere göre daha heyecanlı bir yıl yaşıyoruz. Şu an ligin üst sıralarında 5 tane takım birbiriyle rekabet içinde korakor bir mücadele oluyor. Alt sıralarda rekabet içeren maçlara geldiğimizde kendi sahasında Yeşilyurt Bilecik gençlerbirliği’ni 3-2 yenerek ilk galibiyetini elde etti. Deplasmanda ise Akpınar Vezirhan sporu 5-3 yenerek kendileri için çok önemli bir galibiyet aldı.

Yeşilyurt Vitra sporun U19 takımını lige çıkararak gençler için önemli bir fırsat tanıdı, gençlerde bu galibiyetle ilk sevinçlerini yaşadılar. Akpınar’ın ise tehlikeli bir takım olduğunu, büyük hedefleri olan takımlarla maç yaptığı için bekledikleri puanları alamadıkları görülüyor, fakat ilerleyen haftalarda yükselişe geçeceğini daha önceden yazmıştık.

Gelelim bu haftanın maçlarına… Bu hafta sizlere 2 maçı mutlaka izlemenizi tavsiye ederim; Osmaneli Belediyespor içköy spor ve Bilecik spor Gölpazarı spor maçları. Bu maçlar üst sıraları zorlayan sıralamayı değiştirebilecek maçlar olduğu için izleyenlerin keyifle izleyebileceği maçlar olacaktır. Amatör Yorumcu Futbol’da çok önemli hafta; – Bilecik Dostları Haber

Saygı ve sevgi ile… Amatör yorumcu – Bilecik Dostları Haber