10.4 C
Bilecik
17 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik HaberBilecik EğitimAlman Bakan'dan Türkçe Dilinde Eğitim çağrısı

Alman Bakan’dan Türkçe Dilinde Eğitim çağrısı

Alman Bakan’dan Türkçe Dilinde Eğitim çağrısı; Alman Bakanı Karin Prie Türkçe Dilinde eğitim çağrısı yaptı, Kiel -Schleswig-Holstein Eyalet Eğitim Bakanı Karin Prien (CDU), eyalet parlamentosundan göç geçmişi olan çocukların anadilinde eğitim vermesini istedi. Ana dilini sürdürülebilir bir şekilde öğrenenler de dil becerilerini pekiştiriyor ve daha hızlı Almanca konuşabiliyorlar.

Kiel ve Lübeck’teki iki pilot okulda sonbahar tatilinden sonra Türkçe ders verilmelidir. Prien, başarılı bir mezuniyet, mesleki yaşama entegrasyon sağlanabilmesi için Dil bilgisinin önemine vurgu yaparak, ana dilini konuşabilenlerin Almanca dil bilgisini daha iyi geliştirebileceğini belirtti.

“Devlet okullarındaki eğitim dilimiz Almanca.” Küreselleşme çağında iki dillilik bir armağan. Prien, okullardaki tüm dillere olan ihtiyacın kesin olarak belirleneceğini açıkladı.

Türkçe dersleri: Öğretmenler eksik

Prien, “Bu temelde, anadili eğitim teklifini kademeli olarak genişleteceğiz” dedi. Yeterli öğretmen bulmak zor olacak. “Şu anda genel fakülte okullarımızda örneğin Türk Fakültesin de Türkçe dilinde eğitim veren tek bir öğretmen yok.” dedi. Alman Bakan’dan Türkçe Dilinde Eğitim çağrısı;Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar