21 C
Bilecik
28 Eylül 2021
Ana Sayfaİlçe HaberBozüyük40 Yıl Önce Kurdukları Koro'yu Yönettiler

40 Yıl Önce Kurdukları Koro’yu Yönettiler

40 Yıl Önce Kurdukları Koro’yu Yönettiler; 40 yıl önce kurulan koronun kanun sanatçısı ve şefinin eşliğinde, Bozüyük Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu unutulmaz bir konsere imza attı. 2 bölümden oluşan konserde birbirinden değerli 27 tane sanat musikisi eseri koro ve solo olarak icra edildi. Bozüyük Belediyesi Metristepe Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen program büyük bir beğeni ile izlendi.

Bozüyük Belediyesi Türk Sanat Müziği korosu tarafından düzenlenen konser Bozüyüklü sanatseverlere unutulmaz bir akşam yaşattı. Koro Şefi Murat Küçük yönetimindeki koro Türk Sanat Müziği’nin birbirinden güzel eserlerini seslendirirken, gecenin en dikkat çeken yanı ise 40 yıl önce Türk Sanat Müziği Korosunu Bozüyük’te kuran iki üyenin salonda olmaları oldu.  

40 yıl önce kurulan koronun kanun sanatçısı Nevzat Eryılmaz ve koronun şefi Ata Sevin, kurduklarını koronun 40 yıl sonraki konserinde sahne aldılar.

Bozüyüklü sanat severlerin karşısına çıkmaktan duydukları mutluluğu dile getiren Eryılmaz ve Sevin’e; konser sonunda plaket takdim edilirken duygu dolu anlar yaşandı. Yaklaşık olarak 2 buçuk saat süren konser sonunda koroda yer alan müzisyen ve sanatçılara; protokol üyeleri tarafından karanfil ve plaket takdim edildi. 

Konser programına, Bozüyük Garnizon Komutanı Yüzbaşı Murat Günhan; Bozüyük Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Karasu, Belediye Meclis Üyeleri, Kent Konseyi Başkanı Nurettin Oydu ve çok sayıda sanatsever katıldı. 40 Yıl Önce Kurdukları Koro’yu Yönettiler – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar