15.8 C
Bilecik
17 Eylül 2021
Ana SayfaBilecik Haber4-6 yaş grubu Kuran kursu açıldı

4-6 yaş grubu Kuran kursu açıldı

4-6 yaş grubu Kuran kursu açıldı; İl Müftülüğü ve Küplü Köy Muhtarlığının katkılarıyla hizmete sunulan 4-6 yaş grubu ”Küplü Dursun Öztulum” Kuran Kursunun açılışı gerçekleştirildi. 

Vali Bilal Şentürk, okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından yaptığı konuşmada; Kıbrıs Gazisi Nazmi Diyar’ın cenazesinde çocukların Kur’an-ı Kerim okuduğunu anımsatarak, çocukların cami imamı sayesinde yanlış alışkanlıklardan uzak, güzel alışkanlıklara yöneldiklerini gördüğünü söyledi. 

Köyde atıl durumda bulunan okulun, 4-6 yaş grubu çocukların da dinlerini en doğru şekilde öğrenmeleri amacıyla İl Müftülüğü; Köy Muhtarlığı ve hayırsever vatandaşların da katkılarıyla kullanıma sunulduğunu ifade eden Vali Şentürk, ”Çocuklarımız burada çekirdekten dinlerini doğru bir şekilde öğrenecekler. Fiziki mekanlar bir araçtır. Bu mekanlar kullanılmazsa bir anlamı yok. Hayatımızı kolaylaştıracak, faaliyetlerimizi yapabileceğimiz buraları layıkıyla kullanalım. Burası amaca uygun örnek olsun.” dedi.  

İl Müftüsü Necati Akkuş da müftülük olarak gençlere ve çocuklara iman suyu verme gayreti içerisinde olduklarını ifade ederek; il genelinde 4-6 yaş grubu Kuran Kurslarının bulunduğunu bildirdi.

Yapılan duaların ardından Vali Şentürk ve eşi Münevver Şentürk, Vali Yardımcısı Akın Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Uysal Ağaoğlu; İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, Köy Muhtarı Hüseyin Demirbaş ve daire müdürleri ile vatandaşların katılımıyla 4-6 yaş grubu ”Küplü Dursun Öztulum” Kuran Kursunun açılışını gerçekleştirerek, ilgililerden bilgi aldı.

 Vali Şentürk daha sonra köyde halk günü toplantısına katılarak, vatandaşların istek, sıkıntı, önerilerini ve taleplerini dinledi. 4-6 yaş grubu Kuran kursu açıldı – Bilecik Dostları Haber

Bilecik Dostları
Bilecik Dostlarıhttps://www.bilecikdostlari.com/
Gazete, Sanat, Spor, Siyaset, Gündem, Güncel Haber. Size doğrudan "Bilecik"den en son haber ve video sunuyoruz.
İLGİLİ HABERLER

POPÜLER HABERLER

Yorumlar